Кількість
|
Вартість
|
||
|
Яка термобілизна збереже комфорт та тепло найкраще?
Термобілизна є однією з категорій функціонального одягу, який відмінно зігріє і під час активного заняття спортом і просто на прогулянці. Як правило, це водолазка з довгим рукавом і штани, що облягають. Вони непомітні під звичайним одягом, а тому дозволять почуватися тепло і комфортно навіть у найсильніші морози. При виробництві текстильних виробів використовують спеціальні добавки у вигляді поліестеру (забезпечує відведення зайвої вологи) та безпосередньо утеплювачі у вигляді вовни та щільних тканин, що відповідають за збереження тепла. Докладніше про те, як вибрати термобілизну і на що звернути увагу далі в статті.
Різновиди термобілизни
Даний вид одягу за властивостями та характеристиками умовно можна поділити на декілька груп:
1. Теплозберігаюча термобілизна.
Ідеально підійде людям, які проживають у холодних кліматичних зонах та практично неактивні протягом дня. Для виробництва таких текстильних комплектів використовується тканина об'ємного або комірчастого плетіння, що забезпечує збільшення повітряного прошарку між тілом та одягом. Повітря в ній прогрівається до такої температури, яка дозволяє людині почуватися максимально комфортно. При цьому за рахунок використання спеціального плетіння не відбувається втрата тепла.
2. Вологовивідне.
Цю категорію термобілизни нерідко називають функціональною, тому що основне її завдання полягає у позбавленні зайвої вологи, за рахунок чого температура тіла залишається на тому рівні, коли людині тепло.
Для виробництва костюмів цієї категорії використовуються переважно синтетичні матеріали, оскільки вони не вбирають рідину. Нагріте повітря в цьому випадку виводиться назовні через тканину, а піт випаровується, не залишаючи слідів на одязі.
3. Гібридне.
Тут поєднано властивості попередніх різновидів. У процесі виробництва відбувається комбінування текстильних матеріалів, з допомогою чого здійснюється виведення зайвої вологи, зберігаючи у своїй тепло. Варто зазначити, що у якісному одязі баланс між двома процесами налаштований ідеально. За рахунок цього такі комплекти є просто ідеальними для дітей і людей з підвищеною фізичною активністю протягом дня.
Найбільш ефективним є одяг, зовнішній шар якого відповідає за збереження тепла, а внутрішній – за відведення вологи. Причому першому ідеально підійдуть тканини, у складі яких шерсть і синтетика, а другого оптимальним варіантом стане штучна тканина, що забезпечує відведення вологи.
Які матеріали використовуються?
Для пошиття якісної та зручної термобілизни виробники поєднують штучні та натуральні тканини. Варто відзначити, що більшість компаній давно відійшло від громіздких костюмів, що нагадують байкову піжаму. Тепер це акуратний комплект, який непомітний під повсякденним одягом.
Синтетика
Синтетичні матеріали застосовуються при створенні термобілизни для жінок і чоловіків, які віддають перевагу активному способу життя або люблять займатися спортом. Тонкі та легкі волокна з багатоканальною структурою забезпечують максимальне відведення вологи та швидке висихання. Такий одяг підійде для використання в температурному діапазоні від +15 до -10, також є спеціалізовані моделі, які і при -30 дозволять почуватися тепло та комфортно.
Оптимальними в такому разі є тканини із змінним плетенням. У комплектах дуже низьких температур може бути використаний ефект компресії, який активує кровотік, не дозволяючи організму замерзнути. Враховуючи всі особливості термобілизни із синтетичних тканин, можна зробити висновок, що вона підійде для спорту, тренувань, а також повсякденного активного носіння.
Натуральні тканини
Серед широкого спектру натуральних тканин, найбільш підходящими для виготовлення термобілизни є шерсть, бамбук та бавовна. Найпопулярніший варіант — шерсть овець-мериносів, оскільки в процесі носіння тканина поводиться подібно до синтетичних аналогів: зберігає тепло і виводить вологу (дещо меншою мірою, ніж поліестер).
Величезною перевагою даної тканини є досить привабливий зовнішній вигляд, так як на полотні не утворюються катишки навіть при тривалому носінні. Також тканина має природні антибактеріальні та протимікробні властивості, за рахунок чого неприємний запах не утворюється.
До того ж такі комплекти виробляються різної щільності, що дозволяє вибрати їх відповідно до погодних умов в окремих регіонах. Наприклад, термофутболка з довгим рукавом з показниками 160-260 г/м2 підійде для холодної осені та ранньої зими, а вироби з показниками 200-260 г/м2 стане оптимальним варіантом для особливо холодної погоди (до 30 градусів нижче за нуль).
Однак, разом з усіма перевагами комплектів із вовни, не варто забувати і про недоліки такого термоодягу. За рахунок того, що у складі використовується натуральна шерсть, люди з чутливою шкірою можуть скаржитися на те, що кофта та штани "кусаються", створюючи дискомфорт. Щоб запобігти цьому, виробники почали використовувати матеріали з високим ступенем обробки волокон. Завдяки цьому комплекти відчуваються на тілі, як бавовняні.
Також у складі термокостюмів можуть бути домішки ще кількох тканин:
• невелика кількість шовку забезпечує щільне прилягання одягу до тіла та не дасть шкірі охолонути;
• додавання бавовни дозволить отримати антистатичний ефект, за рахунок чого його можна використовувати під верхній шар із синтетичних матеріалів;
• для збільшення міцності та зносостійкості при виробництві термоодягу можуть бути використані спандекс, лайкра або еластан.
Властивості та особливості термобілизни
На сучасному ринку представлена досить велика кількість різноманітних комплектів як для чоловіків, жінок, дітей та підлітків. Також зустрічаються моделі унісекс з різними ступенями щільності, а тому підібрати потрібний термоодяг, відповідно до погодних умов та ступеня активності, не складе труднощів.
Однак, перед покупкою, необхідно враховувати низку особливостей:
• По-перше, всі ми знаємо, що термобілизна — один із нижніх шарів одягу в холодну погоду, а тому для отримання максимального ефекту та формування правильного теплообміну необхідно використовувати правильний верхній одяг.
• У разі інтенсивних спортивних тренувань, краще звернути увагу на варіанти, що забезпечують захист від вітру. Оскільки термобілизна – це лише перший шар у багатошаровій системі, без правильно підібраного верхнього одягу, його ефективність буде не така висока.
• Для активних тренувань на вулиці, риболовлі чи полювання, поверх білизни одягається одяг, що відповідає за терморегуляцію, а зверху – шар, який захищає від вітру. Також можна подбати про наявність рукавичок, балаклави, шкарпеток або колготок, які забезпечать комфортну терморегуляцію і за активних навантажень, і у разі спокійного відпочинку на вулиці.
• Якщо ви підбираєте термоодяг для занять спортом, слід враховувати безпосередньо вид діяльності. Наприклад, для катання на лижах краще звернути увагу на захист від переохолодження, для підкорення хвиль збереження тепла і швидке висихання. Якщо це фігурне катання, то оптимальним варіантом стане тонкий акуратний костюм, що поєднує всі функції термокостюмів.
Переваги і недоліки
Термобілизна - чудовий варіант, щоб забезпечити правильний теплообмін і не замерзнути при тривалому знаходженні на вулиці або в холодному приміщенні. Такий шар одягу просто незамінний, якщо ви:
волієте займатися зимовими видами спорту;
• любите тривалі прогулянки, полювання чи риболовлю;
• проживаєте у регіоні із суворим холодним кліматом.
Правильно підібрана термобілизна в такому разі створить максимально комфортні умови за будь-якої погоди
Як і інші елементи одягу, воно має недоліки. Насамперед, це необхідність підбирати комплект під кожен тип діяльності. Наприклад, в теплозберігаючий ви просто упаритеся, а потім замерзнете через відсутність відведення вологи при заняттях спортом. А якщо виберете більш тонкий варіант для прогулянки, то є ризик захворіти.
Також слід пам'ятати про те, що термобілизна вимагає особливого догляду після прання. В іншому випадку ви ризикуєте отримати звичайну трикотажну кофту, яка стане черговою розтягнутою річчю у вашому гардеробі. І звичайно, слід пам'ятати, що якісна термобілизна - це далеко не бюджетний варіант, особливо якщо ви вибираєте модель одразу на кілька років.
Вибираємо термобілизну: на що звернути увагу?
Перш, ніж купити термобілизну в найближчому магазині або розпочати пошук відповідного варіанту в мережі, слід визначитися з такими аспектами:
1. Призначення та сезон.
Якщо ви плануєте використовувати комплект кожен день, то оптимальним варіантом стане модель із бавовняних тканин. Щільність у цьому випадку краще підбирати, виходячи з сезону та погодних умов. Для весни/осені краще зупинитися на більш легких варіантах, у той час як для низьких температур необхідно підібрати зимову термобілизну з додаванням вовни або іншим утеплювачем.
2. Тип активності.
Для риболовлі або полювання, а також малорухливого проведення часу краще віддати перевагу теплозберігаючим моделям з додаванням вовняного прошарку.
У випадку зі спортивними навантаженнями ідеальним рішенням стануть вологовбируючі моделі, однак слід пам'ятати, що через 3-4 години активних дій воно просочується потім. Деякі вироби припускають терморегуляцію в окремих зонах, будь то пахвова частина, руки або груди.
Поколонникам гірських лиж та катань на спусках підійдуть гібридні моделі. Також слід звернути увагу на склад, в якому повинні бути присутніми бавовна, вовна та синтетичні матеріали у вигляді поліпропілену або спандексу.
Для рафтингу, альпінізму та зимового відпочинку в кемпінгових умовах найкращим рішенням стане синтетична білизна, яка ефективно виводить вологу, не даючи впітніти.
3. Вікові особливості.
Вибираючи термобілизну для дорослого, слід керуватися вищезазначеними аспектами, тоді як при підборі дитячих комплектів, особливу увагу варто приділити складу тканини. Малюкові до трьох років не рекомендується купувати одяг, у якому понад 50% синтетики, оскільки є ризик порушення терморегуляції. Краще віддавати перевагу натуральним тканинам, враховуючи при цьому тип активності дитини.
У віці 5-6 років можна надягати синтетичні або поліестерні комплекти з незначним вмістом вовни. Маля стає більш рухливим, а тому відводу вологи віддається пріоритет.
Уважна примірка
Щоб у процесі носіння ви почувалися максимально комфортно, особливу увагу слід приділити примірці костюма або окремого елемента. Надягнувши кофту і штани, постарайтеся рухатися, сісти, підняти руки вгору.
При цьому термобілизна не повинна висіти, але й не надто щільно облягати тіло. Підбираючи розмір, краще орієнтуватися на власні виміри, а не загальноприйнятий розмірний ряд.
Так як виріб буде одним із шарів одягу, найкраще вибирати моделі із зовнішніми швами або їх повною відсутністю. Також слід подбати про те, щоб бирки та рекомендації щодо догляду розташовувалися зовні.
В окремих моделях можуть бути спеціальні елементи у вигляді додаткової тканини в області ліктів та колін. Вони покращують зносостійкість.
Ідеальний комплект термобілизни не повинен розтягуватися при носінні, а в процесі прання не линяти і не фарбувати навколо.
Також вибираючи нову термобілизну, не варто купувати моделі, в описі яких вказано 100% шерсть у складі. Це чергова тепла річ, яка не має нічого спільного із термобілизною. Синтетичні добавки – це обов'язкова складова, яка забезпечує правильну терморегуляцію.
Особливості догляду та використання
Матеріал і в принципі структура тканини, з якої здійснюється пошиття термоодягу, вимагає якісного та дбайливого догляду:
• прати комплекти найкраще вручну або використовувати режим делікатного прання при температурі не більше 40 градусів;
• варіанти з начосом рекомендується вивернути перед завантаженням у пральну машину;
• при пранні допустиме використання антистатиків та ополіскувачів, проте всі вони мають бути безфосфатними;
• при дотриманні рекомендацій, часте прання ніяк не вплине на якість речі.
При догляді за термоодягом не рекомендовано використовувати миючі засоби або компоненти, що відбілюють. Хлористі сполуки у складі можуть зруйнувати структуру тканини. За відсутності спеціальних засобів, краще скористатися звичайним господарським милом.
При просушуванні білизни краще відмовитися від автоматичного процесу в сушильній машині, оскільки є ризик пошкодження волокон. Краще після прання віджати одяг, позбавившись зайвої вологи і залишити підсихати при кімнатній температурі.
Виробники термоодягу та спеціальні пропозиції
Сьогодні на ринку представлена величезна кількість видів та категорій термоодягу від популярних виробників. Розглянемо їх ключові особливості.
1. Arcteryx.
Компанія спеціалізується на виробництві чоловічих та жіночих колекцій термобілизни, до яких входять топи, футболки сорочки, штани та шорти. Жіноча лінійка представлена в яскравих кольорах, тоді як чоловічі комплекти
традиційно виконані у стриманій сіро-чорній гамі. В асортименті компанії представлений одяг для заняття спортом (альпінізм, лижі, гірський туризм), а також варіанти для повсякденного носіння.
2. Craft.
Ця швейцарська компанія є визнаним міжнародним лідером із виробництва термобілизни. Продукція орієнтована на спортсменів. В асортименті представлений широкий вибір термокомплектів для чоловіків, жінок та дітей. Також фірма випускає лінійку аксесуарів: рюкзаки, сумки, гетри, рукавички, шкарпетки та напульсники.
У колекціях представлена білизна для вітряної, прохолодної та по-справжньому морозної погоди. Відмінними рисами продукції є плоскі шви і широкий вибір кольорів.
3. Guahoo.
В асортименті компанії Guahoo представлено 5 варіантів термобілизни для різних температурних умов. Також продукція поділена на ту, що підійде для активної фізичної діяльності та комплекти для щоденного носіння.
Компанія одна з небагатьох, хто випускає термобілизну для підлітків з урахуванням особливостей розвитку організму та стрімкого зростання. Єдиним мінусом є висока вартість, проте за такої якості, це розумно.
4. Loffler.
Популярна комфортна термобілизна від австрійського виробника. Організація спеціалізується на випуску одягу для зимових та літніх видів спорту дітям та дорослим. Це товари ідеальної якості, які мають попит у Європі, Скандинавії та пострадянському просторі.
Якщо ви все ще думаєте, де купити термобілизну гарної якості в Україні, саме час ознайомитися з асортиментом інтернет-магазину Kemping. Великий асортимент моделей та категорій, широкий розмірний ряд та можливість отримати онлайн консультацію для уточнення особливостей комплекту – все це доступно кожному клієнту, щоб зробити зимовий шопінг ще приємнішим.
Ви зможете купити термобілизну в Києві або оформити доставку в Харків, Одесу, Миколаїв та інші населені пункти країни. Також доступний самовивіз із м. Петрівка, за адресою вул. Степана Бандери, 14. Замовлення приймаються як оптом, так і в роздріб, а ціни вас приємно здивують.