Тим, хто любить перекушування на природі, часто подорожує, вирушає в далекі поїздки, на навчання, роботу, знайомий такий корисний практичний посудину, як термос. Як приємно в холодну пору зробити ковток гарячого чаю, кави або освіжитися прохолодним лимонадом в літню спеку.

У подорожах можна істотно заощадити час і гроші, прихопивши з собою літр-другий улюбленого напою, замість того, щоб переплачувати в придорожніх кафе. Спектр застосування поширюється на всі сфери діяльності людини, тому необхідно уважно і відповідально підійти до покупки.

На полицях сучасних магазинів представлений широкий асортимент різних моделей, що відрізняються ціною і іншими показниками: матеріалом виготовлення, розміром, формою, призначенням. Складно не розгубитися серед такого достатку, і в результаті придбати невідповідний товар. Як підібрати якісний термос, який виправдає очікування, прослужить довгі роки? Розглянемо питання більш предметно.
Що собою являє термос?
Це вид побутової посуду, який зберігає високу / низьку температуру поміщеного продукту в порівнянні з навколишнім середовищем. Така назва походить від компанії Thermos GmbH, яка першою почала масове виробництво ємностей в 1904 році, грунтуючись на посудині Дьюара. У перекладі з давньогрецької, слово перекладається, як «теплий», що характеризує його властивості.
Як влаштований термос
Конструкція тільки на перший погляд здається простою, але насправді складається з декількох головних деталей:
корпусу - пластикового, металевого, рідше скляного;
колби - виготовленої зі скла, нержавіючої харчової сталі, пластика;
кришки - у вигляді помпи, з лійкою і клапаном, звичайної гвинтової.

Як правило, зверху є друга кришка, яка може служити одночасно чашкою, мискою, в залежності від призначення ємності. До моделей можуть додаватися додаткові аксесуари: ручки для перенесення, судочках, ложки та інші речі.
Який термос вибрати за призначенням
Існує два основних види: для перших / других страв і напоїв. Вони відрізняються місткістю, діаметром горлечка і іншими деталями.

Який термос краще вибрати для їжі? Він повинен мати широку горловину, з якої буде зручно діставати продукт або є прямо з посудини. Це кращий варіант для кемпінгу або міста, але в далекі подорожі брати не практично, так як займає багато місця в рюкзаку.

Ємність для чаю має вузьку форму корпусу, в якій температура зберігається довше. Часто вона оснащена спеціальною кнопкою, що дозволяє не відкривати повністю кришку, що подовжує термін зберігання температурного режиму всередині колби.

Третім, менш затребуваним є помповий тип, який найчастіше встановлюється будинку, в офісах, розрахований на велику кількість людей. За допомогою вбудованого насоса, наливається гаряча / холодна рідина в окрему склянку, чашку.
Який обсяг вибрати
Місткі ємності довше зберігають температурні показники. Однак, вибирати слід, керуючись практичністю і зручністю, розрахувавши, на скільки людина він купується. Наприклад, купивши занадто об'ємне виріб, власник не заповнить його повністю, і продукт охолоне швидше.

Умовно термоси поділяються на три прості групи:
маленькі - обсяг від 0.25 до 0.7 л, підійдуть для користування однією людиною - відмінний варіант дитині в школу, студенту. Поміститься в невелику суму, не стане тягарем;
середні - 0.8-1.0 л вистачить на двох осіб для зберігання їжі, напою. Їх зазвичай беруть на недалекі прогулянки в парк, поїздки на власному, громадському транспорті;
великі - 1.2 л і більше актуальні для всієї родини або компанії для вилазки на природу.
Як вибрати гарний виріб за матеріалом виготовлення
Це один з важливих факторів, який необхідно врахувати при покупці. Від матеріалу залежить те, як довго посуд буде тримати заданий режим, її термін служби, зовнішній вигляд. Варто розділити критерій на дві складові: матеріал корпусу і колби.
Корпус.
Виготовляється з нержавіючої сталі, пластика, рідше скла. Металевий термос найдовговічніший, витримує падіння, удари, не деформується, не розтріскується. Це кращий вибір для походів, поїздок. Пластик більш сприйнятливий до механічних пошкодженням, швидко втрачає зовнішню привабливість, покриваючись подряпинами при необережному поводженні. Зате коштує на порядок дешевше металевого аналога, що прийнятно для бюджетної покупки. Краще використовувати вдома, брати на роботу, дачу. Скло саме ненадійне зважаючи на крихкість.
Колба.
Важливий елемент конструкції, від якого залежить основна функція. Її цілісності слід приділити особливу увагу, тому матеріал вкрай важливий:
скло - екологічне, легко відмивається, не вбирає запахи. Однак, досить крихке, тому підходить для експлуатації будинку або для поїздок на невеликі відстані. Виріб не можна упускати, стукати, потрібно уникати будь-яких механічних впливів;
пластик - практичний, легкий, недорогий, часто зустрічається в бюджетних примірниках. З недоліків - вбирання запахів, тому краще використовувати під один вид продукту, навіть ретельне миття не дасть очікуваного ефекту;
сталь - харчової нержавіючої метал відмінно справляється зі своїм завданням, з довгим терміном служби, не вбирає аромати. Зверніть увагу на те, що він важче аналогів, але цілком підійде для частого застосування.

Форма і особливості конструкції
Важливим є зовнішнє виконання. Це впливає як на візуальне сприйняття і зручність користування, так і на експлуатаційні характеристики. Щоб зрозуміти різницю, варто розглянути п'ять основних категорій:
Куля - назва визначає форму корпусу, трохи витягнуту, з закругленими гранями. Це зручний формат для транспортування в кишені сумки, рюкзака, тому стає вибором туристів. Часто приналежність оснащується клапаном для виливання рідини, що сприяє тривалому збереженню тепла / холоду.
Універсал - більш широкий корпус зі збільшеним діаметром горловини, підходить для напоїв і перших / других страв. В об'ємній тарі можна виявити допоміжну ручку, а містка кришка непогано служить замість чаші.
З помпою - має більший обсяг, розрахований на групу людей. Зверху встановлений насос, від котрих до дна проходить шланг для подачі напою. Це кращий спосіб зберегти потрібну температуру як можна довше. Термос з помпою беруть на пікніки з компанією і інші виїзні заходи, не для походу.
Судковий - призначений для зберігання їжі, з широким корпусом і кришкою, а також іншими речами, закріпленими на зовнішній стороні. Конструкція складається з судочками, тому може вміщати перші і другі страви, забезпечивши власника повноцінним обідом.
Термостакан - компактний, невеликий місткості для тимчасового підтримання температури напою (приблизно 2-4 ч). Хоч і не має повної приналежності до термопосуду, є кращою альтернативою звичайним пластиковим склянках. Оснащується клапаном для пиття, тому вибрати кружку термос рекомендується для індивідуального використання.
Наскільки важливий тип пробки?
Щоб мінімізувати втрати тепла або виключити проникнення гарячого літнього повітря до прохолодної рідини, важливо звернути увагу на те, як закручується, наскільки щільно прилягає кришка. Саме вона стає причиною поганої теплоізоляції.

Бувають гвинтові і клапанні конструкції, виготовляються з коркового дерева, пластика, гуми. Чим вже шийку, тим менше ймовірності зміни температури. Оптимальною стане гвинтова пробка з гумовим ущільнювачем і бічними каналами, що дозволяють не відкривати повністю посуд, а зробити всього пару оборотів, щоб налити чай, кава, компот.

Клапанні типи забезпечують непогану герметичність, але для цього потрібно перевіряти, щоб механізм чітко спрацьовував і закривав отвір. У дешевих виробах пристрій швидко ламається, приводячи в непридатність всю колбу.
Час утримання температури
Ця характеристика залежить від багатьох факторів, один з яких - бренд-виробник. Якісний термос здатний утримувати вихідні показники до доби, а після 12 годин без відкривання, гарячий напій зберігається на рівні 50 градусів Цельсія. Для обідів досить 6-15 годин, під рідина показник в середньому розрахований на 12 год.

Відповідні характеристики вказуються в описі, але різні виробники проводять випробування по-своєму, тому краще ознайомитися з інструкцією детальніше. Багато що залежить від виду зберігається продукту - наприклад, каша з підливою буде гарячої довше, ніж без добавки.

Який краще вибрати термос під різні умови і вимоги
Розглянувши всі основні види, їх конструктивні особливості, варто перейти до наступної задачі - вибору під конкретні умови експлуатації. Як приклад візьмемо кілька типових ситуацій:
У похід - це повинна бути ударопрочная модель з нержавіючої сталі середнього обсягу, щоб не надто обважнювати рюкзак. Не варто купувати ємність для їжі, краще зупинитися на виробах для напоїв. Досвідчений турист знає, що своєчасне питво важливіше перекусу.
Для їжі - під такі вимоги підходять екземпляри з широким горлом, судочками, столовими. Таким чином, ви отримаєте максимально комфортний обід в польових умовах або на роботі. Матеріал виготовлення грає другорядну роль, якщо прилад використовується в сприятливій обстановці.
Термос для зимової риболовлі - потрібен міцний металевий посуд, який витримує суворі погодні умови. Обсяг вибирається, в залежності від того, наскільки тривалою планується рибалка. Одній людині на світловий день досить літрової ємності. Бажано, щоб модель оснащувалася зручною кришкою для пиття, тоді не доведеться навантажувати сумку додатковими предметами.
Для щоденних потреб можна підібрати будь-який з перерахованих варіантів, так як до повсякденного користування будинку, на дачі, не виставляється високих вимог.
Поради щодо вибору термоса
Пропонуємо кілька практичних рекомендацій, слідуючи яким, ви купите якісну посуд і не розчаруєтеся в придбанні.
Щоб переконатися в надійності і цілісності судини, обережно потрясіть його. Якщо всередині щось торохтить або хитається - краще доглянути інший варіант. Будь-які ознаки внутрішніх ушкоджень невдовзі приведуть до розгерметизації стінок посудини.
Зверніть увагу на запах всередині ємності. Неприємні, з хімічним відтінком аромати, свідчать про недоброякісних матеріалах, які небажано використовувати для харчових продуктів. Винятком буде запах нової гуми, властивий ущільнювача кільцю. Після декількох застосувань, він зникає.
Візуальний огляд. На виробі не повинне бути відколів, тріщин, вм'ятин та інших слідів ушкоджень. Найменші мікротріщини порушують цілісність і герметичність посудини, що незабаром позначиться на його технічні характеристики.
Пробка повинна щільно прилягати до горловини, туго затягуватися. Якщо є клапан, спрацьовування чітке, без зазорів, скрипів.
Бренд має значення, до перевірених виробників відносяться TERRA INCOGNITA, Stanley, Tramp, Thermos. Хороший термос не може коштувати надто дешево, якщо не реалізується за акційною ціною.
Перевірити на якість можна в домашніх умовах, заливши ємність окропом. Через кілька годин, зовнішні стінки не повинні нагрітися, що є ознакою хорошої теплоізоляції.
Читайте інструкцію, прикладену до товару. У ній виробник повинен вказати основні технічні дані. Якщо керівництво написано тільки на китайському - модель сумнівного походження.

До речі! Ви знали, що в термосі можна не тільки зберігати, але й готувати. Наприклад, залити окропом вівсянку, гречку, залишивши на кілька годин або на ніч. З ранку вас чекатиме готовий корисний сніданок.